Luni, 16 01 2017
CSM Poli Iași, revenire de senzație. Victorie cu 2-1 în fața jucătorilor de la CSU Craiova (VIDEO)

CSU Craiova a făcut încă un pas greşit în lupta pentru titlu, pierzând vineri seara meciul disputat în deplasare, cu CSM Poli Iaşi, scor 1-2.

Jucătorii din dealul Copoului au deschis scorul repede, în minutul 4, când Ciucur a marcat cu un şut superb, de la marginea careului, trimiţând mingea în vinclu.

Au urmat apoi atacuri în valuri ale Craiovei, care a ratat ocazia egalării prin Mazarache şi Nuno Rocha. În cele din urmă Băluţă a înscris golul de 1-1 chiar înainte de pauză. A fost un alt gol superb, peste portarul ieșenilor, din colţul careului.

Meciul a fost decis în minutul 70, când arbitrul a acordat corect o lovitură de la 11 metri după un fault la Creţu. Bole a transformat penaltiul, iar ieşenii şi-au păstrat avantajul până la sfârşitul meciului.

Elevii lui Gigi Mulțescu nu au avut forţa de a egala, iar cei care puteau să mai înscrie încă o dată au fost tot fotbaliştii gazdelor.

(Sursa: ziare.com)