Marti, 17 10 2017
Puncte împărțite frățește în derbiul Moldovei. FC Botoșani – CSM Poli Iași: 3 – 3 (VIDEO)

FC Botoşani şi CSM Poli Iaşi au terminat la egalitate, scor 3-3, în derbiul Moldovei din etapa a 11-a a Ligii 1.

Echipa gazdă a avut un start excelent de meci şi a condus cu 2-0 după mai puţin de zece minute, după reuşitele lui Daniel Popa şi Mihai Roman, ultima după o deviere.

CSM Poli Iaşi a egalat însă până la pauză, după o reluare a lui Jo din minutul 20 şi o reuşită a lui Mendes, opt minute mai târziu.

După pauză, FC Botoşani a trecut iar în avantaj în minutul 58, după un penalti executat de Buș, ajuns la a şasea reuşită în acest sezon.

Scorul final a fost stabilit în minutul 81 de Andrei Cristea, care a punctat din lovitură de la 11 metri.

Ambii antrenori au fost eliminaţi pe final de meci.

După acest rezultat, FC Botoşani urcă pe locul 5 în Liga 1, cu 20 de puncte, iar CSM Poli Iaşi este pe 9, cu 14 puncte.

Etapa următoare, FC Botoşani va primi vizita Viitorului, iar CSM Poli Iaşi pe cea a lui ACS Poli Timişoara.

(Sursa: ziare.ro)