
Bărbat reținut de polițiștii bucureșteni după ce a furat 2.000 de măști și dezinfectant din magazia unei unități sanitare
Un bărbat a fost reţinut pentru 24 de ore pentru furt, după ce ar fi pătruns în depozitul şi în magazia unităţii sanitare unde lucra, de unde ar fi sustras 2.000 de măşti şi recipiente de dezinfectant, pe care ulterior le-a vândut unor persoane fizice.
Au fost identificate şi restituite de către suspect 550 de măşti de protecţie, transmite Agerpres.
„La data de 3 aprilie, poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 1 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1, au pus în aplicare un mandat de aducere, emis pe numele unui bărbat suspect într-un dosar privind săvârşirea infracţiunii de furt. Cel în cauză a fost depistat în judeţul Teleorman şi condus la audieri. Totodată au fost puse în executare şi două mandate de percheziţie domiciliară, unul la locuinţa bărbatului şi la locul său de muncă, în spaţiul său destinat ca vestiar”, informează un comunicat al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB).
Faţă de cel în cauză a fost luată măsura reţinerii pe o perioadă de 24 ore, urmând a fi prezentat magistraţilor cu propunere legală.
Cercetările sunt continuate de Secţia 1 Poliţie sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.
Sursa: Agerpres
Distribuie acest articol, alege-ți platforma!
URMĂREȘTE-NE PE GOOGLE NEWS:
Un tânăr în vârstă de 21 ani, din municipiul Roman, a fost reținut de polițiști după ce ar fi înșelat 185 de persoane cu anunțuri false de închiriere a unor imobile turistice, a anunțat, miercuri, Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Neamț.
Articole pe subiecte simiare