Arcadia Spitale si Centre Medicale
Bunuri în valoare de 910.000 lei, descoperite de vameșii ieșeni într-un camion care venea din Grecia şi se îndrepta către Ucraina
Facebook / Autoritatea Vamală Română

Bunuri în valoare de 910.000 lei, descoperite de vameșii ieșeni într-un camion care venea din Grecia şi se îndrepta către Ucraina

Ultima actualizare: 31 ianuarie 2025Autor: Vizualizări: 203
Inspectorii vamali de la Serviciul Echipe Mobile Iaşi şi de la Serviciul Echipe Mobile Suceava au descoperit, într-un camion care venea din Grecia şi se îndrepta către Ucraina, obiecte posibil contrafăcute în valoare de peste 900.000 de lei.

Autoritatea Vamală Română anunţă, vineri, că, urmare a unor suspiciuni cu privire la prezenţa unor mărfuri contrafăcute, inspectorii vamali de la Serviciul Echipe Mobile Iaşi şi de la Serviciul Echipe Mobile Suceava au verificat un camion care transporta diverse bunuri pe ruta Grecia – România – Ucraina.

„În urma efectuării controlului amănunţit, inspectorii vamali au descoperit aproximativ 13.550 diverse articole sportive care purtau însemnele unor mărci protejate, susceptibile de a aduce atingere drepturilor de proprietate intelectuală pentru  mai multe mărci protejate. Valoarea totală a bunurilor, dacă ar fi fost comercializate pe piaţă la preţul de vânzare cu amănuntul al unui produs original, este de aproximativ 910.000 lei, a transmis sursa citată.

Bunurile au fost reţinute, în vederea trimiterii spre expertizare.

 

Sursa: News.ro

Distribuie acest articol, alege-ți platforma!
URMĂREȘTE-NE PE GOOGLE NEWS:
ReporterIS pe Google News
Lasă un comentariu

Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Arcadia Spitale si Centre Medicale

Editorial

Cele mai noi Birouri Clasa A din Iași | DOTĂRI PREMIUM - NOCIS

Articole din aceeași categorie

REPORTERIS îți recomandă și ...
Consilierii PNL condamnă îndepărtarea lui Anghel de la Aeroport: „Orgoliile lui Popa”
Antibiotice iasi

Articole pe subiecte simiare

Palas Iasi

Alte articole

REPORTERIS îți recomandă și ...
Percheziție la Penitenciarul Iași. O persoană, cercetată pentru înșelăciuni prin metoda „Accidentul”