Palas Winter
Traficant de cocaină reținut de procurorii DIICOT. Ce au găsit polițiștii la percheziții
c1f9ac541126be9479a8fc7f1a10316c

Traficant de cocaină reținut de procurorii DIICOT. Ce au găsit polițiștii la percheziții

Ultima actualizare: 21 iunie 2024Autor: Vizualizări: 14
Polițiștii Antidrog, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Structura Centrală, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, cercetată pentru trafic de droguri de mare risc.

Din actele de urmărire penală efectuate a reieșit faptul că, pe parcursul lunii iunie 2024, aceasta ar fi deținut și comercializat diferite cantități de cocaină (drog de mare risc).

„În urma unei percheziții efectuate la data de 19 iunie a.c., la locuința acesteia, au fost descoperite și ridicate peste 22 de grame de cocaină și o cantitate de substanță cristalină 4-MMC, ambele droguri de mare risc, 1,59 de litri de substanță ce conține GBL în amestec cu GHB (drog de risc), un cântar electronic, obiecte purtând urme de substanță, precum și alte mijloace de probă”, arată anchetatorii.

Procurorii D.I.I.C.O.T. – Structura Centrală au dispus joi reținerea persoanei, cercetată pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.

La aceeași dată, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului București a dispus arestarea preventivă a acesteia, pentru 30 de zile.

Suportul de specialitate a fost asigurat de către Direcția Operațiuni Speciale din cadrul Poliției Române.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul jandarmilor din cadrul Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei.

Distribuie acest articol, alege-ți platforma!
URMĂREȘTE-NE PE GOOGLE NEWS:
ReporterIS pe Google News
Lasă un comentariu

Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

  • Ofiţerii de poliţie judiciară ai Direcţiei Generale Anticorupţie fac, miercuri, şapte percheziţii în localităţi din Judeţele Sibiu şi Vâlcea, dar şi la Casa Judeţeană de Pensii Sibiu, într-un dosar penal în legătură cu emiterea unor decizii de pensionare. Sunt vizaţi funcţionar public şi un paznic al instituţiei, iar 38 de persoane au calitatea de complici sau cumpărători de influenţă.

    Autor: |Ultima actualizare: 15 ianuarie 2025|Timp citire: 2,4 min|Vizualizări: 76|

Editorial

Cele mai noi Birouri Clasa A din Iași | DOTĂRI PREMIUM - NOCIS

Articole din aceeași categorie

REPORTERIS îți recomandă și ...
Mama lui Vlad Pascu, plasată în arest la domiciliu
Antibiotice iasi

Articole pe subiecte simiare

Palas Iasi

Alte articole

REPORTERIS îți recomandă și ...
Anne Heche consumase cocaină înainte de accidentul de mașină în care a fost implicată. Actrița a fost declarată în moarte cerebrală