Palas Winter
Mai multe mașini distruse de arbori doborâți de vântul puternic, în Piatra-Neamț. A fost emis mesaj RO-ALERT
ISU Neamț

Mai multe mașini distruse de arbori doborâți de vântul puternic, în Piatra-Neamț. A fost emis mesaj RO-ALERT

Ultima actualizare: 17 decembrie 2024Autor: Vizualizări: 99
Mai multe maşini au fost distruse, marţi, de copaci doborâţi de vântul puternic, în Piatra-Neamţ, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Neamţ.

„În această dimineaţă, în jurul orei 06,10, forţe şi mijloace de intervenţie din cadrul Detaşamentului Piatra-Neamţ au intervenit în municipiul Piatra-Neamţ, pe strada Nicolae Iorga, pentru îndepărtarea unui arbore căzut peste două autoturisme parcate. Nu au fost victime”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, Irina Popa.

Pompierii intervin şi pe strada Anton Vorel din Piatra-Neamţ, pentru îndepărtarea unui arbore căzut pe carosabil după ce a lovit un autoturism.

De asemenea, în zona Bâtca Doamnei se desfăşoară o intervenţie pentru îndepărtarea unui arbore căzut pe carosabil.

Municipiul Piatra-Neamţ, oraşul Roznov şi comunele Borleşti, Piatra Şoimului, Săvineşti, Dumbrava Roşie, Girov şi Dobreni sunt sub avertizare Cod Portocaliu de vânt cu rafale de până la 80 de kilometri pe oră.

ISU Neamţ a emis către populaţia din aceste localităţi un mesaj RO-ALERT.

 

Sursa: Agerpres

Distribuie acest articol, alege-ți platforma!
URMĂREȘTE-NE PE GOOGLE NEWS:
ReporterIS pe Google News
Lasă un comentariu

Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Editorial

Cele mai noi Birouri Clasa A din Iași | DOTĂRI PREMIUM - NOCIS

Articole din aceeași categorie

REPORTERIS îți recomandă și ...
21 decembrie 1989, startul Revoluției la București (VIDEO)
Antibiotice iasi

Articole pe subiecte simiare

REPORTERIS îți recomandă și ...
Bărbat lovit de TIR pe o trecere de pietoni din Piatra-Neamț. Pompierii l-au scos de sub autocamion
Palas Iasi