Arcadia Spitale si Centre Medicale
Scene șocante în București: Un șofer STB a coborât din autobuz și a luat la bătaie un biciclist (VIDEO)
b9d46e2d5947ca77bf61bb3c9f68ebe0_XL

Colaj foto: Facebook

Scene șocante în București: Un șofer STB a coborât din autobuz și a luat la bătaie un biciclist (VIDEO)

Ultima actualizare: 12 aprilie 2022Autor: Vizualizări: 21
b9d46e2d5947ca77bf61bb3c9f68ebe0 XL
Scene șocante au avut loc marți în traficul bucureștean. Un șofer STB este acuzat că a oprit vehiculul și a agresat un biciclist care lucra ca livrator.

Un bărbat care a filmat întreaga scenă a povestit incidentul într-o postare pe Facebook.

„Angajat al STB a coborât din autobuz să ia la bătaie un biciclist cu comandă de livrat. Strada era complet blocată, nu avea fizic unde să meargă. Șoferul i-a scos șaua bicicletei și l-a luat la bătaie pe săracul om. Am coborât să-i dau omului înregistrările video și i-am sugerat să cheme urgent poliția”, a scris acesta.

Victima a depus plângere, iar polițiștii anunță că efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe, urmând a fi dispuse măsuri legale.

„Cu privire la imaginile difuzate pe o rețea de socializare și preluate de mass-media, în care se observă un conflict în care sunt implicați doi bărbați, un conducător auto și un biciclist, precizăm următoarele: În urmă cu scurt timp, unul dintre bărbați s-a prezentat la Secția 8 Poliție și a formulat plângere. Se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe, urmând a fi dispuse măsuri legale”, a transmis Poliția Capitalei.

Victima a declarat că șoferul l-a agresat după ce i-a atras atenția că aproape l-a lovit în trafic, pe șoseaua Mihai Bravu, potrivit Libertatea.

„M-a luat autobuzul din lateral. L-am întrebat de ce a tras dreapta, ne-am luat în gură, ne-am înjurat și a sărit la bătaie. Pasagerii au filmat abia la final. Am spus că sun la Poliție și a fugit șoferul STB. Acum depun plângere la Secția 8”, a spus el potrivit sursei citate.

REPORTERIS îți recomandă și ...
Doi șoferi scandalagii care și-au împărțit pumni și picioare, blocând o bandă de circulație din Iași, căutați de Poliție (VIDEO)

Societatea de Transport București transmite că cercetează incidentul și că va lua măsurile ce se impun, mai scrie Libertatea.

 

Sursa: Știrile Pro TV

Distribuie acest articol, alege-ți platforma!
URMĂREȘTE-NE PE GOOGLE NEWS:
ReporterIS pe Google News
Lasă un comentariu

Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Arcadia Spitale si Centre Medicale

Editorial

Cele mai noi Birouri Clasa A din Iași | DOTĂRI PREMIUM - NOCIS

Articole din aceeași categorie

REPORTERIS îți recomandă și ...
Bătaie în trafic, în apropierea unui mall din Capitală: un bărbat a fost înjunghiat
Antibiotice iasi

Articole pe subiecte simiare

REPORTERIS îți recomandă și ...
Corpul unui bărbat dispărut din 1 februarie, găsit în câteva minute cu o dronă, în Mureș. „E pentru căutări cu termoviziune și programe de AI”
Palas Iasi

Alte articole