fbpx

VIDEO. Jucătorii lui Napoli au uitat să mai joace fotbal. Dinamo-CSM Poli Iași: 3-1

Dinamo a trecut peste forma slabă din ultima perioadă şi a câştigat, scor 3-1, partidă cu CSM Poli Iaşi.

Formaţia lui Ioan Andone a deschis scorul în minutul 14, prin fundaşul Marici, cu o lovitură de cap.

Trei minute mai târziu, Lazăr a făcut 2-0 cu un şut din unghi, după o gafă colosală a portarului Grahovac, care şi-a băgat mingea în plasă.

Nemec, înlocuitorul lui Gnohere, a marcat primul gol în Ştefan cel Mare în minutul 54 şi a făcut astfel 3-0.

Ieşenii au reintrat în joc în minutul 64, când Piccioni a punctat cu un şut lângă bară.

Moldovenii au ratat mai multe ocazii importante pe final, dar nu au izbutit să mai înscrie.

După acest rezultat, Dinamo are 15 puncte şi se apropie la două lungimi de Steaua, care va juca duminică la Timişoara.

CSM Poli Iaşi se afla pe locul 8, cu 9 puncte.

Etapa următoare, Dinamo se deplasează la Viitorul, iar CSM Iaşi primeşte vizita Pandurilor.

(Sursa: ziare.com)