fbpx

Am spart gheața! Iașul câștigă primele trei puncte în fața celor de la Pandurii Târgu Jiu (VIDEO)

CSM Poli Iaşi a produs prima surpriză a etapei a 9-a din Liga 1. Formaţia pregătită de Nicolo Napoli s-a impus, scor 3-2, pe teren propriu, în faţa celor de la Pandurii Târgu Jiu.

Gorjenii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Valentin Alexandru, dar la pauză s-a intrat la egalitate, după reuşita lui Ciucur din minutul 35.

Boiciuc i-a adus în avantaj pe ieșeni în minutul 54, însă Alexandru a egalat aproape imediat cu o lovitură de cap.

Golul victoriei a fost marcat de Piccioni în minutul 62, după o mare gafă a portarului Stanca.

După acest rezultat, Poli Iaşi urcă pe locul 7, cu 12 puncte, în timp ce Pandurii se află pe locul 3, cu 15 puncte.

Etapa următoare, Pandurii va primi vizita Viitorului, iar Poli Iaşi se va deplasa la Giurgiu.

(Sursa: ziare.com)