fbpx

Atât de plictisitor!... Scor alb la Voluntari, scos de Poli Iași după un meci care părea că nu se mai sfârșește

FC Voluntari şi Politehnica Iaşi au terminat la egalitate în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 8 a fazei de play-out a stagiunii competiţionale 2018/2019.

A fost un 0-0 lipsit de mari incidente şi de faze de gol, mai ales în partea secundă, când partida a fost cu adevărat una plictisitoare.

E drept că în minutul 83, Deac, scăpat spre poarta lui Rusu, a şutat violent în transversală.

Un egal care nu le ajută practic foarte mult pe cele două, Iaşul rămâne pe 10 cu 25 de puncte, în timp ce ilfovenii sunt cu un loc mai jos, 11, cu 23 de lungimi, 2 peste locul de baraj ocupat acum de Dunărea Călăraşi.

Impresia generală a partidei a fost totuşi că Voluntari merita victoria, după cele câteva ratări pe care le-a avut Tudorie în minutul 15 sau Gadze cu o lovitură de cap în minutul 72.

În ultimul meci direct dintre cele două, Voluntari învingea acasă la Poli Iaşi cu 2-0.

Echipele de start:

FC Voluntari: Mitrev - I. Gheorghe, Balaur, Russo, A. Vlad - Căpăţână, Signorelli, Răuță - Popadiuc, Tudorie, Gadze.

Rezerve: Vatca - Hodorogea, Leasa, Pîrcălabu, G. Deac, Bălan, C. Lazăr.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Poli Iaşi: D. Rusu - Gallego, Frăsinescu, Chelaru, Sin - Qaka, Cioinac, Nascimento - Platini, Willy Semedo, Enoh.

Rezerve: Peralta - L. Rus, I. Cristea, Zaharia, Mihăescu, Sanoh, A. Burlacu.

Antrenor: Flavius Stoican.

Arbitru: Cătălin Găman.

Sursa: ziare.com