fbpx

Cine e pe primul loc!? Victorie superbă a ieșenilor în deplasare, la Gaz Metan Mediaș (VIDEO)

CSM Poli Iaşi a câştigat derbiul cu Gaz Metan Mediaş din play-out-ul Ligii 1, scor 2-0.

Moldovenii s-au impus pe terenul celor de la Mediaş, deşi gazdele au început mai bine şi au avut o bară.

Vasile Gheorghe a deschis scorul în prelungirile primei reprize din penalti, în timp ce Ştefănescu a stabilit scorul final în minutul 85.

În urma acestui rezultat, CSM Poli Iaşi urcă pe primul loc în play-out, cu 25 de puncte.

În schimb, Gaz Metan Mediaş rămâne pe locul secund, cu acelaşi număr de puncte dar un golaveraj mai slab.

Etapa următoare, Poli Iaşi va primi vizita lui FC Botoşani, în timp ce Mediaş se va deplasa la Chiajna.

(Sursa: ziare.com)